Neden Tek Kirişli Gezer Köprülü Vinç ?

Birçok yatırımcının fabrikalarına gezer köprülü tavan vinci alacakları zaman kafalarında pek çok soru işareti olmaktadır. Bunlardan bir tanesi de alacakları vincin çift kiriş mi yoksa tek kiriş mi olması gerektiğidir. Sizlere bu konu hakkındaki bilinen doğru ve yanlışları anlatmak için, bu makaleyi hazırladık:

Tek kirişli gezer köprülü vinçler, çift kirişli versiyonlarına göre bir çok avantaj bulundurmaktadır. Öncelikle bunları sıralamak gerekirse:

Tek kirişli gezer köprülü vinçlerin avantajları:

  • Tek kiriş gezer köprülü vinçler, çift kirişli gezer köprülü vinçlere göre konstrüksiyon ağırlığı %35’e kadar daha hafif olacağı için, vincin tekerleklerine gelen ölü ağırlık çok daha azdır. Bununla beraber binanıza gelen yüklerde daha azdır.
  • Konstrüksyonel olarak daha hafif olduğundan dolayı, maliyeti %25’e kadar daha uygundur.
  • Yatay genişliği daha az olduğundan dolayı, vincinizin bina sonlarına yanaşmaları çok daha iyidir. Bu sayede, daha fazla binadaki alan kullanılabilir.
  • İmalatı daha çabuk yapılacağı için kısa sürede teslim edilebilmektedir.
  • İş güvenliği normlarına tam uyumludur.

Yukarıda belirtilen avantajlar, vinç açıklığı ( span ) 27000mm ‘ye ve kapasitesi 20000kg’a kadar olması durumunda mevcuttur. Bu kapasite veya span daha fazla olması durumunda bu avantajlar üstsel şekilde hızla kaybolmaya başlar.

Tek kirişili gezer köprülü vinçler hakkındaki yanlış bilinenler:

Biz CMAK ailesi olarak, siz değerli müşterilerimizi bu konuda bilgilendirmek ve eğitmekten memnuniyet duyarız. Daha fazla bilgi için lütfen tarafımıza ulaşınız.