Standard Vinçlere Özel Uygulamalar

 • KRİNAN Makina İmalat Sanayi ; 1990 Yılında Levent ARI tarafından kurulmuş olup, gıda endüstrilerine yönelik makina ve ekipmanlar imal etmektedir. Entegre tesislerde, otomasyona yönelik fabrika projeleri üreterek yatırımcılara hizmet vermektedir. Bu sayede sektördeki yatırımcıların istekleri doğrultusunda Entegre tesislerine bir çok yenilik katmışlardır.

  Sektörün hızlı gelişmesi ve Teknolojiye her anlamda önem vermeleri doğrultusunda Firma.Genel Müdürü Muharrem RENDA ve Satın Alma Müdürü İbrahim EVCEN tarafından yeni lazer kesim makinası almaları ve buna istinaden iş güvenliği ve üretim kalitesine uygun olması açısından tavan vinci ihtiyacıları olduğuna karar vermişlerdir.

  1980’li yıllarda Avrupa’da gördükleri bir geçiş sisteminin kararını alıp Türkiye’de uygulanabilirliğinin araştırmasını yapan Muharrem RENDA tarafından alışılagelmişin dışında bir talep geldi. Projelerine en uygun olan bu geçiş sisteminin kısa zamanda çalışır duruma getirmek amacı ile araştırmalar sonucunda CMAK Vinç Sistemlerine talepleri oldu. Bu taleplerini yüksek deneyime sahip ARGE çalışmaları yapan firmamıza ulaştırdılar.

  Bu sistemin uygulanabilirliği ve çözüm ortağı olma talebine 30 yılı aşkın deneyimimizin bize vermiş olduğu güvenle Proje çalışmalarına başlandı. Yapılacak bu projede amaç, iş güvenliği kurallarına uyarak setleme zamanlarını kısaltmak ve üretim kalitesinin arttırmayı sağlamaktı. Firmamız tarafından yapılan Proje uygulamaları sonrasında karşılıklı mütabakata varıldı ve imalata başlandı.

  Teklif aşamasından, teslimalata kadar olan kısımı Muharrem RENDA’dan dinleyelim;

  “Firmamız bünyesine alımı yapılan lazer kesim tezgahı sonrasında bir vinç ihtiyacımız ortaya çıktı. Lazer kesimin yapılması için alınacak olan saçların yan holden, tezgah üzerine taşınması gerekiyor. Forklifle yapmayı düşündüğümüzde hem iş güvenliği olarak tehlikeli bir durum hemde alüminyum saçların çizilmesi söz konusudur. İki vinç alımı belki işimizi görürdü ancak yan çekme olacağından yine iş güvenliği konusunda risk ortaya çıkacaktı. Aradan yan çekme yaparak vince hasar vermemek ve iş güvenliğini riske atmamak adına daha önceki yıllarda Avrupa’da gördüğümüz geçiş sisteminin bize en uygun çalışma olacağına karar verildi.

  Proje çalışmalarında İş güvenliği uzmanımızın ve Mühendislerimizin vermiş olduğu bilgi ve gözlemlere dayanarak CMAK’la çalışma kararı alındı. Fabrikalarında üretimlerinide gözlemleme şansımız oldu. Gerek proje, gerek imalat konusunda üst düzey çalışmalarını yerinde gözlemlendi. Makine ve kullanılan ekipmanların kalitesini teyit etmiş olduk. Fabrikalarında bulunan yedek parça stokları bize oluşabilecek acil durumlar için güven sağladı. Servis ağlarının büyük olduğunu acil durumlara müdahalenin, deneyimli personel ve donanımlı araçları ile en kısa sürede yapıldığını yerinde görmüş olduk.

  Teklif aşamasından, teslimata kadar ÇAKMAK VİNÇ ailesine bizlere göstermiş oldukları ilgi ve kaliteli hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ederiz.”