Tavan Vinci

  • Vinçler iş ekipmanları arasında en sık karşılaşılan kaldırma araçlarından biridir. Sabit vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, pergel vinçler, monoray vinçler ve zincirli vinçler gibi çeşitleri bulunmaktadır. Gezer köprülü vinçler tavan vinçleri olarak da adlandırılmaktadır.
    Tavan vinci elle veya forklift yardımıyla kaldırılması güç olan büyük ve ağır maddeleri hareket ettirmek amacıyla dizayn edilmiş, kalıcı olarak tavana monte edilmiş vinçleri tanımlamak için kullanılan genel tabirdir. Tavan vinçlerinin destek yapısı kalıcı olarak sabitlenmiş kiriş ve yürüme yolu rayına dayanır. Bu tür vinçlerde vinci çalıştıran mekanizma ray üzerinde hareket eden bir arabaya (kediye) monte edilmiştir. Arabaya monte edilen mekanizmayla birlikte yüklerinizi ileri-geri veya aşağı yukarı hareket ettirebilirsiniz.
    Tavan vinçleri herhangi bir malzeme taşıma çözümü için hem en yüksek kaldırma kapasitesine sahiptir hem de uzun mesafelerde ağır kaldırma performansı sağlar. Yüksek verimlilikleri sayesinde bu vinçler, üretim ve bakım uygulamaları için ideal çözümler sağlarken, arıza sürelerini azaltır, alan tasarrufu sağlar ve işyerindeki iş akışını kolaylaştırarak firmanın iş performansını olumlu yönde geliştirir.
    CMAK olarak yüksek kapasitelerde (standart olarak 80 ton özel projelerde daha yüksek kapasitelerde), binalarınıza uygun span ölçülerinde ve kaldırma yüksekliklerine uygun tavan vinçlerinin imalatını gerçekleştiriyoruz.
    Neden CMAK firmasını tercih etmelisiniz sorusunun cevabına baktığımızda bir CMAK tavan vinci satın aldığınızda, CMAK’ın sahip olduğu 40 yıllık komple proje yönetimi tecrübemizden de yararlanmış olursunuz. Bu durum sadece Ar-Ge departmanımızın oluşturduğu tasarım ve üretimin haricinde sorunsuz ve zamanında teslimat, yük testlerinin yapılması, kurulum-montaj ve nihai devreye almayı kapsamaktadır. Diğer çoğu firmanın aksine vinçle ilgili çalışmalarımız teklif aşamasından başlayıp, tüm dizayn ve üretim sürecimizin sonuna kadar standart kalıplarla ve yeri geldiğinde yeni çözüm önerileriyle bilimsel mühendislik hesaplarına dayanmaktadır. Bu durum da evrensel standartlarda üretilmiş bir vince sahip olmanızı sağlamakta ve uzun yıllar boyunca arkanıza bakmadan gönül rahatlığıyla vincinizi kullanmanıza sebebiyet vermektedir.